Aktuální informace HK ČR pro podnikatele k dopadům COVID-19 (19.11.)

Od pondělí 22. 11. přestanou v ČR jako doklad bezinfekčnosti platit antigenní a PCR testy na covid-19, schválila vláda. Do restaurací, divadel nebo na hromadné akce budou od 22. listopadu moci pouze lidé s kompletním očkováním nebo osoby, které v posledních 180 dnech covid-19 prodělaly. Celé znění schváleného mimořádného opatření naleznete ZDE.

Vláda od pondělí 22. listopadu zavádí plošné testování zaměstnanců na covid-19 ve firmách. Zaměstnavatelé musejí podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha od pondělí 22. listopadu jednou týdně testovat neočkované pracovníky, ti se testům musejí podrobit. Týká se to i živnostníků. Neočkovaní lidé na služební cestě nebo jedoucí za lékařem se budou v ubytovacích službách moci i po zpřísnění opatření prokázat testem. Další informace a znění mimořádného opatření k testování ve firmách ZDE.

Kvůli zhoršující se epidemické situaci vláda už dříve rozhodla o zavedení několika nových opatření proti koronaviru. Od 15. listopadu platí povinnost nosit respirátory na vysokých školách během přednášek nad 50 lidí. Platí rovněž povinné testování pracovníků v nemocnicích a dalších lůžkových zařízeních, kteří přicházejí do kontaktu s pacienty a nejsou očkovaní proti covidu-19. Testu se budou muset podrobit pravidelně jednou týdně.


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616