Aktuální informace HK ČR pro podnikatele k dopadům COVID-19 (25.6.)

Na 26. červen chce ministr zdravotnictví Adam Vojtěch posunout rozvolnění opatření ve službách nebo kultuře. Původně se měla pravidla měnit 1. července. Např. venkovních akcí se bude moci zúčastnit až 5 tis. lidí, v maloobchodě bude moci být jedna osoba na 10 metrů čtverečních. Bazény a wellness budou moci obsadit až 75 % kapacity. Vláda naopak zatím nebude projednávat možnost nahradit respirátor chirurgickou rouškou v MHD a vnitřních prostorech, důvodem je zejména šíření mutace koronaviru delta v ČR.

Firmy a úřady od 1. července už nebudou muset povinně testovat zaměstnance. Povinné testování tedy ještě poběží do 30. června, přičemž stát bude přispívat 60 Kč na každý test. Pravidelné covidové testování ve firmách nebo úřadech vyšlo zdravotní pojišťovny na zhruba 630 mil. Kč, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Zaměstnavatelům proplatily celkem 10,5 mil. testů.

Návrat do ČR nepodléhá žádným covidovým pravidlům (test, karanténa) aktuálně u více než 30 států a destinací. Mj. se to týká Slovenska, Bulharska, Srbska nebo Izraele. Další aktualizované informace k pravidlům přeshraničního pohybu ZDE

Další informace na https://www.komora.cz/koronavirus/


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616