Aktuální informace HK ČR pro podnikatele k dopadům COVID-19 (4.6.)

Od 31. 5. 2021 se v ČR zmírnila opatření proti šíření nemoci covid-19. Po rozhodnutí ministerstva zdravotnictví znovu otevřely po více než pěti měsících vnitřní prostory restaurací. Provoz mohly obnovit také venkovní a vnitřní koupaliště a bazény, sauny, wellness, kluby, diskotéky, herny a kasina.

Změny se dotkly také počtu návštěvníků kongresů či konferencí. Dosud byly tyto akce povoleny s účastí nejvýše 50 lidí uvnitř a 100 venku, nově se jich může uvnitř i venku účastnit až 250 lidí včetně vystupujících či pořadatelů, a to za splnění podmínky naplnění maximálně 50 % kapacity míst k sezení.

Vláda v pondělí 7. června projedná rozšíření počet lidí na kulturních akcích venku na 2 000 a uvnitř na 1 000. Naplnit by se měla i předchozí dohoda ministerstev kultury a zdravotnictví, že např. v kinech bude možné prodávat občerstvení. Kulturní akce zároveň umožní vstup i se samotestem nebo negativním testem ze zaměstnání. Kabinet by měl v pondělí zároveň představit případné změny pravidel testování zaměstnanců ve firmách.

Mezi ČR a Maďarskem, Německem, Polskem, Rakouskem, Slovenskem, Slovinskem a Chorvatskem je možné od pondělí 31. května cestovat po první dávce očkování proti covidu-19 bez omezení. Certifikáty turistů z těchto sedmi zemí budou uznávány i např. pro vstup do služeb, které budou v ČR otevřené. Podrobné aktualizované informace k přeshraničnímu pohybu ZDE.

Další informace na https://www.komora.cz/koronavirus/


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616