Úspěchy Hospodářské komory ČR za r. 2019

Dosáhli jsme PRO VÁS!

 

PRÁVNÍ ELEKTRONICKÝ SYSTÉM HOSPODÁŘSKÉ KOMORY

Od 23. května zpřehledňuje povinnosti podnikatelů na jednom místě. V současné chvíli PES obsahuje 19 zákonů, tedy až 1 185 povinností pro podnikatele.

PODÍLELI JSME SE NA ZPRACOVÁNÍ NOVÉHO STAVEBNÍHO ZÁKONA

Cílem je princip jednoho razítka, jednoho úřadu a jednoho povolení. Nová legislativa prochází procesem vypořádání připomínek. V budoucnu výrazně zrychlí přípravu staveb v ČR.

PROSADILI JSME VYŠŠÍ LIMIT PRO UPLATNĚNÍ VÝDAJOVÉHO PAUŠÁLU PRO ŽIVNOSTNÍKY NA 2 MIL. KČ ROČNĚ

A to již od zdaňovacího období 2019. Příslušná změna byla uzákoněna v březnu.

DOJEDNALI JSME 6MĚSÍČNÍ FIXACI ZAHRANIČNÍCH PRACOVNÍKŮ U JEDNOHO ZAMĚSTNAVATELE

Výrazně se tak omezily predátorské praktiky některých firem při přetahování lidí. ZORGANIZOVALI JSME 14 PODNIKATELSKÝCH MISÍ DO 16 ZEMÍ SVĚTA

Celkově pro 419 podnikatelů. Jen do Číny v květnu doprovodilo prezidenta Miloše Zemana pod vedením HK ČR až 60 podnikatelů.

NA 40 000 ZDVOJNÁSOBIL STÁT DÍKY NAŠEMU TLAKU ROČNÍ KVÓTY PRO PŘÍJEM ZAMĚSTNANCŮ Z UKRAJINY

Od září jsme garantem pro přijímání cizinců v transformovaném Programu kvalifikovaný zaměstnac a vyřizujeme žádosti o zaměstnance až z 8 států.

POSUN OD MONTOVEN K HI-TECH FIRMÁM

Prosadili jsme důležitou změnu v poskytování investičních pobídek. Ty budou přiznány výhradně inovativním projektům s vyšší přidanou hodnotou.

VYDALI JSME PŘES 43 000 PALUBNÍCH JEDNOTEK

S firmou CzechToll jsme zajistili hladký přechod dopravců na satelitní mýtný systém. Ten v ČR funguje od prosince. Pro zjednodušení placení mýta jsme vydali PROFIT KARTU.

ČESKÁ REPUBLIKA BUDE MÍT OPĚT SVÉ MISTRY ŘEMESEL

V novele zákona o HK ČR, který je v legislativním procesu, prosazujeme zakotvení Mistrovské zkoušky, která bude zárukou kvalitní řemeslné práce a zvýší tím prestiž technických a řemeslných profesí.

DÍKY NÁM ČLENOVÉ VLÁDY SLYŠÍ NÁZORY PODNIKATELŮ

Uspořádali jsme setkání např. s ministryní Alenou Schillerovou a ministrem Adamem Vojtěchem. Pokračujeme i letos! Hned v lednu na naší půdě jednal s exportéry premiér Andrej Babiš.


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616