Nový prezident HK ČR

Podnikatelé zvolili za prezidenta Hospodářské komory Zdeňka Zajíčka

Praha, 31. května 2023 Podnikatelé na celostátním sněmu konaném v pražském kongresovém centru O2 universum zvolili za prezidenta Hospodářské komory na další tři roky Zdeňka Zajíčka.

Zdeněk Zajíček získal 190 hlasů, jeho protikandidát Martin Pecina 64 hlasů.

„Je pro mě velkou ctí a závazkem vést Hospodářskou komoru v období, kdy budou muset v České republice padnout klíčová rozhodnutí o strategických investicích v oblasti energetiky, dopravní a technické infrastruktury, v oblasti školství a vzdělávání. Na tato rozhodnutí opravdu není mnoho času, pokud chceme zachovat naše hospodářství a podnikání konkurenceschopné. Je na to třeba najít širokou shodu nejen mezi podnikatelskými a zaměstnavatelskými organizacemi, ale také s odbory a s politickou reprezentací. To je prvořadý úkol nového týmu ve vedení Hospodářské komory, která je připravena takové Vize, Strategie a Partnerství spoluvytvářet a realizovat,“ uvedl Zdeněk Zajíček.

Jsme také připraveni se ujmout společně s dalšími podnikatelskými organizacemi provozování Portálu podnikatele, který by se měl stát univerzální digitální branou pro komunikaci se státem pro vyřízení jejich podnikatelských záležitostí. To by mohl být další dobrý příklad efektivní a vzájemně prospěšné spolupráce mezi státem a soukromým sektorem. Bez takové spolupráce se naše ekonomika, naše hospodářství, naše Česká republika neobejde,“ dodal.

Prezidium doplní pětice viceprezidentů.

Vedle současných viceprezidentů – Radka Jakubského, Romana Pommera, Tomáše Prouzy a Michala Štefla, do něj nově kandidují předsedkyně představenstva České asociace úklidu a čištění Irena Bartoňová Pálková, předseda komorové Sekce hospodářské politiky Filip Dvořák a prezidentka České komory fitness Jana Havrdová.

Sněm odsouhlasil také rozšíření prezidia. Pokud návrh podnikatelů schválí vláda ČR, šestý člen prezidia bude dodatečně kooptován.

Zdeněk Zajíček:

Mgr. Zdeněk Zajíček se narodil 10. května 1967 v Praze. Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Je průkopníkem e-governmentu a jednou z klíčových postav digitalizace. Autorsky, legislativně a realizačně se podílel na projektech Czech Point, Datové schránky, Základní registry, Státní pokladna, Bankovní identita, Digitalizace stavebního řízení, Digitální technické mapy nebo Zákon o právu na digitální služby.

Dosud působil jako viceprezident Hospodářské komory.

Pracoval jako náměstek na ministerstvech financí, spravedlnosti a vnitra. Je poradcem premiéra Petra Fialy pro digitalizaci a digitální transformaci a také poradcem ministra dopravy Martina Kupky pro stejnou oblast.

Věnuje se také sportu. Byl aktivním hráčem basketbalu, mezinárodním basketbalovým rozhodčím a předsedou České basketbalové federace. Rekreačně se věnuje běhu, tenisu, golfu, jízdě na kole nebo kolečkových bruslích.

Je ženatý, má tři dospělé syny a dva vnuky.


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616