Aktuální informace HK ČR pro podnikatele k dopadům COVID-19 (18.2.)

Ministerstvo zdravotnictví nově navrhuje od března zachovat alespoň částečné proplácení PCR testů na koronavirus, bezplatně by měli mít lidé nárok na jeden test měsíčně. Hrazení covidových testů nicméně šéf zdravotnického resortu Vlastimil Válek podmínil přijetím pandemického zákona. Testy, které předepíše lékař nebo hygiena, zůstanou hrazené nadále.  Nyní mají testy na vlastní žádost zdarma jen děti a očkovaní, čerpat jich mohou pět za měsíc. Ostatní si musí test bez žádanky lékaře či hygienika platit.

Od dnešního dne může na hromadné akce až 500 lidí bez místa k sezení a 1 000 sedících diváků. Podmínky pro sedící diváky se týkají například uměleckých představení, sportovních utkání, kongresů a vzdělávacích akcí. Ostatními hromadnými akcemi jsou spolkové, kulturní, sportovní, tradiční a další podobné akce nebo slavnosti.

Od 1. března by pak mohla podle premiéra Petra Fialy platit zřejmě už jen povinnost nošení respirátorů ve vnitřních prostorech nebo MHD. Záležet bude na vývoji pandemické situace.

Dnes končí plošné povinné testování na koronavirus, týká se to škol i zaměstnavatelů. Hospodářská komora předpokládá, že řada firem bude v následujících týdnech v testování zaměstnanců pokračovat. Testy v zaměstnání dosud odhalily zhruba 80 tis. nakažených covidem-19.


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616