Aktuální informace HK ČR pro podnikatele k dopadům COVID-19 (26.11.)

V ČR od dnešní půlnoci opět platí nouzový stav kvůli pandemii covidu-19, rozhodla vláda. Restauracím a barům se zkracuje provozní doba do 22 hodin, vláda zároveň zakázala vánoční trhy. Více informací a znění mimořádného opatření ZDE.

12 mld. Kč vyplatí podle ministerstva průmyslu a obchodu stát na dotacích Covid 2021 a Covid Nepokryté náklady za období od listopadu do konce roku. Podmínkou čerpání covidových kompenzací bude pokles obratu o 30 %. Dalších několik miliard korun vyplatí stát na kompenzačním bonusu pro OSVČ ve výši 1 000 Kč denně nebo na Antivirus B.

V ČR od tohoto týdne neplatí jako doklad bezinfekčnosti antigenní a PCR testy na covid-19. Do restaurací, divadel nebo na hromadné akce mohou pouze lidé s kompletním očkováním nebo osoby, které v posledních 180 dnech covid-19 prodělaly. Celé znění schváleného mimořádného opatření naleznete ZDE.

Vláda od pondělí 29. listopadu zavádí plošné testování zaměstnanců na covid-19 ve firmách. Zaměstnavatelé musejí podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha jednou týdně testovat neočkované pracovníky, ti se testům musejí podrobit. Týká se to i živnostníků. Neočkovaní lidé na služební cestě nebo jedoucí za lékařem se budou v ubytovacích službách moci i po zpřísnění opatření prokázat testem. Další informace a znění mimořádného opatření k testování ve firmách ZDE.


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616