Aktuální informace HK ČR pro podnikatele k dopadům COVID-19 (29.10.)

Restaurace mají od 1. listopadu začít kontrolovat každého hosta, jestli je očkován proti koronaviru, má negativní test nebo nemoc v posledním půlroce prodělal. Pokud certifikát nebude platný, restaurace nesmí službu poskytnout.

Zdravotní pojišťovny přestanou od listopadu hradit preventivní testy na koronavirus. Proplácet testy budou jen těm, kteří mají příznaky koronaviru a k testu je indikuje lékař nebo je na něj pošle hygiena. Zdarma je budou mít i ti, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou nechat očkovat, a lidé plně očkovaní či rozočkovaní. Cena testů je zastropovaná na 814 korun za PCR test a 201 korun za antigenní test.

Vláda prodloužila do konce roku firmám příspěvek Antivirus A, jde o státní příspěvek na náhrady mezd pro lidi v karanténě kvůli covidu-19. Maximální částka podpory činí 80 % z vyplácené mzdy včetně odvodů, nejvyšší možný měsíční příspěvek na výdělek jednoho zaměstnance činí 39 tis. Kč.

Neočkovaní lidé nebudou muset po příjezdu do ČR z červených a tmavě červených zemí na mapě cestovatele nastoupit do samoizolace. Povinnost testu na covid-19 po návratu zůstává. Do doby, než obdrží výsledek, budou mít povinnost nosit všude ochranu dýchacích cest. Další aktuální informace k přeshraničnímu pohybu naleznete na vládním covidovém portálu.

Další informace na https://www.komora.cz/koronavirus/


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616