Aktuální informace HKČR pro podnikatele k dopadům COVID-19 (22.10.)

Vláda na svém mimořádném jednání rozhodla, že od pondělka 25. října musí lidé nosit na pracovištích respirátory. Rovněž se zkrátí doba karantény na 7 dní těm, kteří přišli do kontaktu s nakaženým. Ukončit ji ale musí negativním PCR testem. Dosud musí být lidé s podezřením na nákazu v karanténě dva týdny.

Provozovatelé restaurací či barů budou muset od pondělka 1. listopadu kontrolovat potvrzení zákazníků o bezinfekčnosti. Mezi to se počítá potvrzení o testu, očkování či prodělání koronaviru. Pokud certifikát nebude platný, restaurace nesmí službu poskytnout. Hosta není třeba kontrolovat u vchodu, stačí, až když se usadí u stolu.

Zdravotní pojišťovny přestanou hradit preventivní testy na koronavirus. Hradit testy budou jen těm, kteří mají příznaky koronaviru a k testu je indikuje lékař nebo je na něj pošle hygiena. Zdarma je budou mít i ti, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou nechat očkovat, a lidé plně očkovaní či rozočkovaní. Cena testů je zastropovaná na 814 korun za PCR test a 201 korun za antigenní test.

Testy budou mít ale i kratší platnost. PCR testy tři dny místo dosavadního týdne a antigenní test jeden den místo dosavadních tří dnů.

Další informace na https://www.komora.cz/koronavirus/


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616