Aktuální informace HK ČR pro podnikatele k dopadům COVID-19 (8.10.)

Ministerstvo zdravotnictví v nejbližší době neplánuje měnit, zpřísňovat, ale ani zmírňovat protikoronavirová opatření. Uvedl to šéf resortu Adam Vojtěch s tím, že nárůst počtu nově nakažených je pozvolný. V tomto týdnu se denní nárůst nakažených poprvé od května dostal přes 1 000. Pokud nedojde k nějakému zlomu, bude podle aktuálních odhadů Ústavu zdravotnických informací a statistiky na konci října přibývat zhruba 2 000 nakažených denně, vloni to bylo až pětinásobně více.

Pauza mezi druhou a třetí dávkou očkování proti covidu-19 se v ČR zkrátí z osmi na šest měsíců, oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Zkrácení lhůty  doporučila Evropská léková agentura i Česká vakcinologická společnost. V ČR by přeočkovávání půl roku po druhé dávce mělo začít 18. října. Vláda přeočkování doporučuje zejména lidem nad 60 let a rizikovým skupinám. Mezi ně patří senioři, chroničtí pacienti, zdravotníci, pracovníci v sociálních službách a klienti v pobytových sociálních zařízeních.

Od pondělí 4. 10. platí složitější pravidla pro návrat ze Slovenska a Lucemburska do ČR. Obě země se na takzvané mapě cestovatele přesunuly z oranžové kategorie se středním rizikem nákazy covidem-19 do červené, kde je riziko nákazy vysoké. Hospodářská komora nadále sleduje také aktuální podmínky pro vycestování do dalších evropských států. Aktualizovaná nařízení platná pro přeshraniční pohyb jsou dostupná na zde.

Další informace na https://www.komora.cz/koronavirus/


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616