Aktuální informace HK ČR pro podnikatele k dopadům COVID-19 (3.9.)

V ČR se začnou třetí dávky vakcíny proti covidu-19 podávat od 20. září. Lidé patřící do rizikové skupiny nebo chronicky nemocní budou už od 10. září dostávat SMS s upozorněním na možnost vakcinace, uvedl po jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Lidé se budou moci dobrovolně očkovat třetí dávkou osm měsíců od ukončení dvoudávkové vakcinace.

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch v médiích i během jednání s Hospodářskou komorou vyloučil plošné uzavírání ekonomiky, pokud by se epidemická situace v ČR během podzimu zhoršila.

Od 30. září se do červené kategorie, kde jsou země s vysokým rizikem nákazy covidem-19, přesunulo Německo. Přísnější podmínky cestování se nicméně dotýkají jen těch, kteří se ze země vrací a nejsou plně očkováni. Zároveň platí zachování všech výjimek pro malý příhraniční styk nebo pendlery. Mezi červené země přešla také Madeira a Baleárské ostrovy. Oranžově se pak od tohoto týdne zbarvilo San Marino, oznámilo ministerstvo zahraničí.

Hospodářská komora sleduje také aktuální podmínky pro vycestování do dalších evropských států. Aktualizovaná nařízení platná pro přeshraniční pohyb jsou dostupná na zde.


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616