Aktuální informace HK ČR pro podnikatele k dopadům COVID-19 (11.6.)

Firmy a úřady od 1. července už nebudou muset povinně testovat zaměstnance, rozhodla vláda. Povinné testování tedy ještě poběží do 30. června, přičemž stát bude dál přispívat 60 Kč na každý test. Lidé už také na svém pracovním místě od 8. června nemusí nosit respirátory. Zmírnění tohoto opatření se netýká Jihočeského, Libereckého a Zlínského kraje.

Od úterý 8. června se zvýšil počet diváků na kulturních, sportovních, kongresových i vzdělávacích akcích až na 1 000 uvnitř a 2 000 venku. Současně lze ale naplnit nanejvýš polovinu a ve velkých prostorách čtvrtinu míst k sezení v hledišti. Vláda zároveň pro všechny oblasti sjednotila podmínky pro prokazování bezinfekčnosti. Kromě testu na covid-19 z laboratoře stačí také samotesty, čestné prohlášení nebo test ze zaměstnání.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch předpokládá, že od 1. července budou lidem v MHD a v obchodech stačit chirurgické roušky místo respirátorů. Podmínkou  tohoto kroku je další ústup epidemie koronaviru v průběhu června. Resort zdravotnictví chce přihlédnout k incidenci covidu-19 na 100 tis. obyvatel, počtu nakažených a případnému výskytu koronavirových mutací.

Hospodářská komora na svém webu pravidelně poskytuje aktualizované informace o podmínkách cestování do zahraničí. Podrobně k přeshraničnímu pohybu ZDE.

Další informace na https://www.komora.cz/koronavirus/


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616