Aktuální informace HK ČR pro podnikatele k dopadům COVID-19 (14.5.)

Od 17. května mohou otevřít zahrádky restaurací. Provozovatelé nebudou muset kontrolovat, jestli hosté na zahrádkách restaurací byli očkováni, mají negativní test na covid-19 nebo zda prodělali tuto nemoc v posledních 90 dnech. Doklady o „bezinfekčnosti“ bude kontrolovat hygiena nebo policie. Vláda také rozhodla, že na zahrádkách restaurací bude moci fungovat pro hosty připojení wi-fi.

Venkovní bazény a koupaliště by se podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové mohly otevřít v pondělí 31. května. Vnitřní bazény a wellness se pak lidem  zpřístupní 14. června, pokud se výrazně nezhorší epidemická situace v ČR. Už od pondělí 17. května vláda otevře vnitřní sportoviště s podmínkou 15 metrů čtverečních na jednoho klienta.

Od nedělní půlnoci se k očkování proti covidu-19 budou moci registrovat lidé ve věku 40 až 44 let. Následně se možnost vakcinace podle premiéra Andreje Babiše otevře pro všechny zájemce starší 16 let.

Od soboty 15. 5. si bude ČR uznávat vzájemné  potvrzení o očkování proti covidu-19 s Polskem, Maďarskem, Rakouskem a Německem, oznámil ministr zdravotnictví Petr Arenberger. Stát zároveň jedná o podobném postupu také se Slovenskem.

Další informace na https://www.komora.cz/koronavirus/


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616