Aktuální informace HK ČR pro podnikatele k dopadům COVID-19 (7.5.)

Od 10. května mohou otevřít všechny obchody a zbývající služby, o otevření např. zahrádek restaurací chce kabinet definitivně rozhodnout v příštím týdnu. 

Podpůrný program Covid 2021 vláda prodloužila do 9. května, Covid Nepokryté náklady pak do 31. května. Z dotačního projektu Covid 2021 mohou podnikatelé čerpat podporu ve výši 500 Kč za zaměstnance a den. Prostřednictvím Covidu Nepokryté náklady kryje stát až  60 % nákladů do max. výše 40 mil. Kč.

Prodlouží se i kompenzační bonus. Plošné covidové programy nelze kombinovat s kompenzačním bonusem, jehož platnost kabinet na svém jednání prodloužil také. Příspěvek až 1 000 Kč denně se týká OSVČ, společníků malých s.r.o. a pracovníků na dohody. Finanční správa bude kompenzace nově vyplácet i za měsíc květen.

Do mateřských škol se mohou od pondělí 10. 5. vrátit všechny děti. Ve všech krajích se také obnoví rotační výuka pro žáky druhých stupňů základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Premiér Andrej Babiš sdělil, že chce návrat všech žáků a studentů do škol bez rotace od poloviny května.

Mění se také podmínky cestování do zahraničí. Údaje k vybraným evropským zemím naleznete ZDE.

Další informace na https://www.komora.cz/koronavirus/


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616