Aktuální informace HK ČR pro podnikatele k dopadům COVID-19

Nejnovější informace 12. – 18. 9. 2020

Ministerstvo zdravotnictví od páteční (18. 9.) 18. hodiny zakazuje vnitřní hromadné akce na stání pro více než deset lidí. Zavádí také nová hygienická pravidla pro holičství a kadeřnictví, provozovatele manikúry, pedikúry a masáží, ale také prodejce oděvů, provozovatele stravovacích a ubytovacích služeb, vnitřních sportovišť, saun nebo kin a koncertních sálů i další skupiny podnikatelů.

Od půlnoci 18. 9. 2020 zároveň platí plošný zákaz provozu barů, hospod a restaurací od půlnoci do šesti ráno. Povinnost nošení roušek během výuky se nově týká žáků a studentů od druhého stupně základních škol.

Přehledně: kde roušky ano a kde nejsou povinné

Zaměstnanci: Povinnost nosit roušky od čtvrtka platí i ve firmách. Zaměstnanci vykonávající práci na jednom místě, např. v kanceláři, s nejméně dvoumetrovým rozestupem od dalších osob ji mít nemusí.

Nákupní centra a obchody: Nařízení nosit roušky platí také ve všech obchodech a nákupních centrech. V Praze platí toto nařízení od středy.

Vnitřní akce: Nově se povinnost nosit roušky týká také vnitřních hromadných akcí bez ohledu na počet účastníků, dosud tomu tak bylo u akcí nad 100 lidí.

Restaurace: Zákazníci restaurací nemusí mít po dobu konzumace pokrmů a nápojů roušku. Výjimka ale neplatí při užívání dalších prostor restaurace, např. toalet. Nově musí restaurační zařízení a kluby v Praze zavřít do půlnoci.

Návštěva úřadu: Zakrytý nos a ústa musí mít lidé také na úřadech a poštách. Výjimka nebude platit ani ve volebních místnostech. Pro ty už vláda schválila zásobu 3,2 mil. roušek ze státních rezerv.

Sportovní zařízení: Roušku nemusí mít sportovci nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže. Omezení se nevztahuje ani na osoby v prostorech vnitřních umělých koupališť – plavecký bazén, koupelový bazén, bazén pro kojence a batolata a brouzdaliště, lázeňské a léčebné bazény a saun.

Další informace na https://www.komora.cz/koronavirus/


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616