Aktuální informace pro podnikatele

Týdenní souhrn informací HK ČR (26. 6. – 3. 7. 2020):

Jeden formulář místo tří a jednotnou platbu povinných odvodů přinese novela zákona o daních z příjmu, která zavádí institut paušální daně. Návrh schválila vláda. Novinka bude znamenat pro řadu OSVČ kromě jednodušší platby odvodů i snížení administrativní zátěže včetně té spojené s kontrolami a pokutami. Koncept jedné paušální daně představila Hospodářská komora na svém sněmu už v roce 2016. Podrobně ZDE.

Češi budou moci od 1. července do 31. prosince využívat státní poukazy na pobyty v tuzemských lázních, program Covid-Lázně. Pro získání slevy na pobyt ve výši 4 000 Kč bude nutné strávit v lázeňském zařízení nejméně šest nocí a využít alespoň pět léčebných procedur. Vláda na program vyčlenila 1 mld. Kč. Podrobně ZDE.

Firmy z odvětví dopravy a cestovního ruchu budou moci využívat záruky v programu Covid Plus, odsouhlasila vláda. Čerpání v tomto programu míří na společnosti s více než 250 zaměstnanci. Více ZDE.

V Poslanecké sněmovně proběhlo 2. čtení novely zákona o státním rozpočtu na rok 2020. Vláda žádá o souhlas sněmovny se schodkem ve výši 500 mld. Kč. Třetí čtení zákona by mělo proběhnout na sněmovní schůzi, která začne 7. 7. Více ZDE.

Od 1. července jsou díky příznivému vývoji pandemie koronaviru z rozhodnutí ministerstva zdravotnictví roušky  ve vnitřních prostorách povinné jen v regionech se zhoršenou epidemiologickou situací – zejména na Karvinsku a Frýdecko-Místecku. V Praze jsou roušky nadále povinné v metru. Od července se zároveň ruší plošné omezení otevírací doby provozoven stravovacích služeb (restaurací, barů, diskoték apod.). Detaily ZDE.

Další informace na https://www.komora.cz/koronavirus/


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616