Prezentace technického vzdělávání

Okresní hospodářská komora Kladno uspořádala ve dnech 20.9. – 21.9.2019 již šestý ročník prezentace technických učebních a maturitních oborů středních škol kladenského regionu. Účelem akce určené pro žáky končící základní školu a jejich rodiče je seznámení s možnostmi dalšího, perspektivního vzdělávání dětí a následné uplatnění v praxi.  

Návštěvníci se seznámili s nabídkou studijních oborů na 7 středních odborných školách, které jsou členy OHK Kladno. Prezentovaly se: Střední škola designu a řemesel Kladno; Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kladno, Dubská; Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Kladno, Jana Palacha; Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie Kladno; Střední škola služeb a řemesel, Stochov; Střední odborné učiliště, Nové Strašecí; Střední odborné učiliště a Praktická škola Kladno – Vrapice. Ani letos nechyběly praktické ukázky výuky v oboru kovář, tesař a truhlář, klempíř. 

Součástí byla prezentace firem, u kterých zájemci získali informace o pracovním uplatnění absolventů technických oborů. Akce se zúčastnily firmy ITES, LINET, Třinecké železárny, VALEO Autoklimatizace, Metrostav. Zástupci Úřadu práce Kladno poskytli aktuální informace o situaci na trhu práce. 

V rámci doprovodného programu proběhla módní přehlídka z tvorby studentek uměleckého oboru SŠDŘ Kladno U Hvězdy, která nám poskytla prostory k realizaci celé akce. Studenti SOŠ a SOU Kladno Dubská předvedli historickou módní přehlídku hasičů. Děti ze základních škol ukázaly svojí zručnost v soutěžích o věcné ceny.  

Naše poděkování patří sponzorům akce, kterými byly Středočeský kraj a Statutární město Kladno.Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616