REGISTRACE VOZIDEL A VÝDEJ PALUBNÍCH JEDNOTEK PRO NOVÉ MÝTO

V rámci zavádění nového sytému výběru elektronického mýtného pro vozidla nad 3,5 tuny bude Hospodářská komora České republiky registrovat vozidla, jejich provozovatele a plátce mýtného, vydávat a provádět zpětný odběr palubních jednotek v rámci nového mýtného systému. Tuto činnost bude vykonávat na 15 kontaktních místech a bude se tak dalších 10 let podílet na výběru elektronického mýta v ČR.

Provoz nového satelitního mýtného systému bude zahájen 1.12.2019. K přechodu z jedné technologie na druhou dojde z 30.11. na 1.12. a je nutné mít v autě obě palubní jednotky mýta (OBU), pokud je vozidlo na cestě.

Předregistrace do nového systému mýta včetně distribuce nových palubních jednotek mýta bude možná na komorových kontaktních místech od 23.9. (od 22.9. na čerpacích stanicích PHM) nebo prostřednictvím vydavatelů tankovacích karet. K registraci budou potřeba stejné doklady jako v současné praxi (technický průkaz nebo osvědčení o technickém průkazu, ověřená plná moc). V době předregistrace bude spuštěn on-line rezervační systém pro objednávání klientů na všech kontaktních místech, úřední hodiny budou prodlouženy do 19:00 hod. a na vybraných kontaktních místech bude zajištěn sobotní provoz v době od 9:00 do 17:00 hod. (Praha 1, Brno, Ostrava).

Výše vratné kauce za nové palubní jednotky byla stanovena na 2 468 Kč. Palubní jednotky budou vyžadovat trvalé elektrické napájení prostřednictvím palubní zásuvky (12 / 24V) nebo prostřednictvím trvalého napojení do napájecí elektrické soustavy vozidla.

Informační leták


Okresní hospodářská komora Kladno
nám. Sítná 3106
272 01 Kladno

email: info@ohkkladno.cz
tel.: +420 312 661 616